coi_kontrola_zimni-sezona_1 - QUICK7.cz | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Zábava | Vzdělávání

Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání
Reklama
Počasí    Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání    ČASOPIS
Přejít na obsah

Ve Špindlerově Mlýně každý třetí kontrolovaný porušil zákon
ČOIilustrační foto, pixabay.comV zimní turistické sezóně Česká obchodní inspekce provádí kontroly v zajímavých a vyhledávaných lokalitách, které jsou navštěvovány především v zimním období. Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj se zaměřila na dodržování právních předpisů v lokalitě Špindlerův Mlýn. Provedla celkem 20 kontrol a porušení předpisů zjistila v 6 případech. Prodejci nejčastěji porušovali práva spotřebitele, kdy ho například neseznámili se správnou cenou zboží, nepoužívali ověřená měřidla nebo prodávali padělky.

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje kontrolovala maloobchodní prodejny a provozovny veřejného stravování ve Špindlerově Mlýně. Inspektoři provedli celkem 20 kontrol a  v 6 případech zjistili porušení právních předpisů. Jednalo se především o porušení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Konkrétně se jednalo o neuvedení informačních povinností v českém jazyce, neseznámení spotřebitele s konečnou cenou nebo prodej padělků. V tomto případě inspektoři zajistili 30 kusů padělků ochranné známky Salomon, Jack Daniels, Minions, Tangle Teezer Limited, Burbery Limited. v hodnotě originálů 43 850 Kč. Dále se jednalo o porušení zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a porušení Nařízení EPaR č. 1007/2011 o značení textilních výrobků.

„Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje na místě uložila 3 sankce příkazem na místě v celkové hodnotě 3 000 Kč. Ve 3 případech bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení. Dále vydala zákaz prodeje do doby zjednání nápravy na 29 kusů zboží v celkové hodnotě 1 813 Kč. Na 1 úředně neověřenou váhu byl inspektory ČOI vydán zákaz používání měřidel v obchodním styku, do doby zjednání nápravy,“ říká k uloženým opatřením ředitel Inspektorátu ČOI pro Královehradecký a Pardubický kraj František Švihlík

zdroj: ČOIvloženo: 26.2.2019,  poslední aktualizace stránky: 26.2.2019

QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah