dotace-pro-zubare_na-ordinace-v-regionech - QUICK7.cz | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Zábava | Vzdělávání

reklama
Počasí    Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání    ČASOPIS
Přejít na obsah
Ministerstvo schválilo nové dotace pro zubaře


Ministerstvo zdravotnictví schválilo další dotace z dotačního programu pro zubní lékaře v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb.

Do zubařských ordinací v Mělníce, Novém Boru a Opavě tak poputuje státní podpora určená na krytí mzdy všeobecné sestry, dentální hygienistky nebo zubní instrumentářky v celkové výši 3,6 milionů korun.

reklama

reklama

Z programu na podporu zubních lékařů v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb bylo od jeho spuštění v květnu 2018 schváleno již 19 dotací v celkové výši 22,1 milionů korun.

Jeho cílem je motivovat zubní lékaře ke zřízení praxí i v méně atraktivních oblastech tak, aby byla zajištěna dostupnost stomatologické péče rovnoměrně ve všech regionech a pacienti nemuseli daleko dojíždět. „Motivujeme zubaře k tomu, aby si otevřeli nebo převzali stávající ordinace v místech, kde je to nejvíce potřeba. Jsem velmi rád, že stomatologové využívají naší nabídnuté pomoci a jejich služby jsou tak pro pacienty dostupnější,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.ilustrační foto, zdroj: pixabay.com


Ministerstvo zdravotnictví připravilo tuto finanční podporu z důvodu malé atraktivity odlehlých oblastí pro zubní lékaře, kteří si raději zařizují praxe ve větších městech.

Dotační program je určen na krytí personálních nákladů. Maximální výše udělené dotace je 240 000 Korun za rok (12 měsíců) a 1 200 000 Korun za 5 let (60 měsíců) s tím, že finanční spoluúčast žadatele na celkovém rozpočtu projektu musí činit minimálně 30 %.

Ministerstvo zdravotnictví do roku 2021 celkem vyčlení přes 100 mil. korun, dotace tak může být udělena až stovce žadatelů. Žadatelé o dotaci z programu musejí splňovat konkrétní podmínky programu zahrnující např. smlouvy s alespoň čtyřmi zdravotními pojišťovnami, závazek přijmout minimálně 1 500 pojištěnců, příslib ošetření i pro dětské pacienty či např. minimální rozsah 35 ordinačních hodin týdně.

Kromě programu pro zubní lékaře realizuje Ministerstvo zdravotnictví také program na podporu dostupnosti zdravotních služeb praktických lékařů pro dospělé i pro děti a dorost. V rámci tohoto programu bylo již podpořeno 32 ordinací v souhrnné hodnotě skoro 11 milionů korun.

Metodiku, výzvu i všechny potřebné informace k dotačním programům jsou na webu: http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/dotacni-programy_3521_3.html

zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČRvloženo: 27.6.2019,  poslední aktualizace stránky: 27.6.2019

QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah