fantastic-elite-blaster - QUICK7 journal | Aktuality | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Historie | Trendy | www.quick7.cz

r
e
k
l
a
m
a
Počasí    Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání    ČASOPIS
Přejít na obsah
ČOI zakazuje na trhu hračku „Fantastic Elite Blaster“


Česká obchodní inspekce identifikovala v nabídce a prodeji hračku - dětskou plastovou pistoli. Výrobek je napájen AA bateriemi 1,5 V. Balení obsahuje 20 plastových střel s přísavkou. Barevné provedení v základní zelené barvě s kamufláží. Hračka je prodávána v kartonové krabici.

Reklama
Reklama
Zkoušky provedené laboratoří potvrdily významnou neshodu s požadavky směrnice EU (směrnice 2011/65/EU – RoHS). Na čtyřech pájených spojích uvnitř hračky bylo potvrzeno mnohonásobné překročení obsahu olova až na hodnotu 57,2 % a až na hodnotu 0,17 % kadmia oproti povoleným limitním hodnotám. Nedodržení požadavků platné legislativy představuje závažné environmentální riziko kvůli možnému znečištění životního prostředí.Zkoušky provedené laboratoří potvrdily významnou neshodu s požadavky směrnice EU (směrnice 2011/65/EU – RoHS). Na čtyřech pájených spojích uvnitř hračky bylo potvrzeno mnohonásobné překročení obsahu olova až na hodnotu 57,2 % a až na hodnotu 0,17 % kadmia oproti povoleným limitním hodnotám. Nedodržení požadavků platné legislativy představuje závažné environmentální riziko kvůli možnému znečištění životního prostředí.


zdroj: ČOIČOI v rámci kontroly také zjistila, že na hračce nejsou uvedeny informace o výrobci ani o dovozci hračky do EU. Chybí rovněž jakékoliv bezpečnostní informace či upozornění v českém jazyce. Hračka tedy není označena v souladu s požadavky NV č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky.

Česká obchodní inspekce zakázala distribuci zboží a stažení výrobků z distribuce. Veškeré údaje o nebezpečné hračce byly předány kontaktnímu bodu RAPEX na MPO.

Identifikační údaje výrobku:
Dětská pistole
Název výrobku: „Fantastic Elite Blaster“
Číslo modelu: NO. SB151
EAN: neuvedeno
Výrobce: neuvedeno
Dovozce: neuvedeno
Distributor: VEMIO s.r.o., Plovární 478/1, 301 00 Plzeň - Jižní Předměstí
Původ výrobku: made in China
zdroj: ČOI

reklama


vloženo: 26.08.2019,  poslední aktualizace stránky: 26.08.2019

QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah