tomanfilm - QUICK7.cz | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Zábava | Vzdělávání

Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání
Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání
Přejít na obsah

TOMAN
obchodník s osudy lidí


OBLÍBENOST PŘÍSPĚVKU DIVÁKY
TOMAN FILM

Nebudu si hrát na filmového kritika, neboť jím nejsem a nemám ani ambici jím zde být. Cítím se pouze obyčejným, normálním návštěvníkem kina, kterému se film líbí nebo nelíbí.

A rovnou říkám, TOMAN se mi líbil..., moc! :-)


film Toman, foto: Bára Lockefeer

Dobový film, kdy muži ještě nosili klobouky, ženy šaty a začínaly jezdit tatraplány.
Já velmi oceňuji černobílé dobové, historické vsuvky a titulky se jménem plus funkcí u osob, které se na plátně objeví poprvé.
Musím také hodně vyzdvihnout obsazení, skvělá volba herců. A dokonce mi nevadil ani senátor Kubera, který se v pár obrazech objeví jako prezident Beneš.
Pomyslný klobouk dolů před Jiřím Macháčkem, nevěřila bych, jak zvládne vážnou, životopisnou roli.

Jedinou stinnou stránkou, byla pro mne scéna s malým Ivanem. Tyhle scény, co jsem přivedla na svět dceru, prostě špatně snáším. Ale chápu, že i to do děje patří.

Co dál napsat, aby člověk neprozradil obsah a případně nestranně nalákal do kina.
Je to film, kdy budete sedět do konce titulků bez hnutí v sedačce a budete mít nutkání hned navštívit knihkupectví nebo knihovnu a nastudovat si něco o další části našich dějin.

film Toman, foto: Bára Lockefeer

Jak uvádí tvůrci filmu – odkrývá se období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo.
Protože já nevím, jak vy, ale já jsem jméno Toman slyšela až před pár lety. A to ve chvíli, kdy jsem nastražila uši, kdy jsem slyšela informaci, že Ondřej Trojan, chystá nový film. Protože, co si budeme povídat, jméno Trojan je záruka kvality. Takže jsem si začala hledat nějaké informace, tudíž jsem věděla, co mě v kině přibližně čeká za příběh. Ale že ten příběh bude tak silný, to jsem nečekala.

Hlavní hrdina filmu - Zdeněk Toman, původem maďarský Žid, po střední škole v Užhorodu, vystudoval práva v Praze, po útěku přes Krakov pracoval pro exilovou vládu v Londýně. V letech 1945 – 1948 šéfem zahraniční rozvědky.

Myslíte, že je to všechno? Ano? Kdepak..., spletli byste se! Abyste alespoň trochu pochopili život Ashera Zeliga Goldbergra, neboť to je Tomanovo rodné jméno,  musíte jít do kina na skvělý film Toman.

Tím končím a vy, vyražte do kina!

Tiskové setkání po novinářské projekci filmu TOMAN ze dne 27. 9. 2018
Režisér a producent Ondřej Trojan, kameraman Tomáš Sysel, střihač Vladimír Barák, herci  Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Petr Vaněk, Radek Holub, Matěj Ruppert a Miroslav Táborský.

VÝBĚR Z TISKOVKY
TOMAN FILM - tiskovka


vloženo: 30.09.2018, aktualizováno: 30.09.2018


QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah